MATURALNO PUTOVANJE

Maturalno putovanje učenika 3.a i 3.b razreda u Salzburg, Prag i Beč od 3. travnja do 6. travnja 2018. godine realizirano je u organizaciji agencije A.N.A.B.A.R. tours  iz Rijeke, uz pratnju nastavnica Marijane Medanić, prof. i Brune Tomašević, prof.

U Salzburgu smo prošetali centrom grada, iz kojeg se pruža pogled na dvorac Hohensalzburg, do katedrale, Mozartove kuće i dvorca Mirabell. Boravak u Pragu iskoristili smo za razgled starih gradskih četvrti, poznatog trga s astronomskim satom, Karlovog mosta, židovske četvrti, katedrale, kraljevske palače  i Tehničkog muzeja. Naravno, osim upoznavanja praških znamenitosti, kulture i povijesti, bilo je i dovoljno vremena za druženje, zabavu i izlaske. Na povratku prema Rijeci zaustavili smo se u Beču gdje smo, uz panoramski razgled najpoznatijih znamenitosti,  posjetili zanimljivu kuću slikara Hundertwassera, Trg sv. Stjepana i katedralu.

Nastavnice u pratnji posebno pohvaljuju sve učenike jer su suradnjom i odgovornim ponašanjem  predstavili Školu na najbolji mogući način i doprinijeli uspješnoj realizaciji putovanja.

« Svibanj 2018 »