POSJETILI SMO VODOCRPILIŠTE „ZVIR“

I ove godine nastavili smo tradiciju posjeta vodocrpilištu Zvir s učenicima III.a razreda naše Škole, uz stručnu pratnju nastavnika. Cilj posjete bio je upoznavanje učenika s postupcima i uređajima za zahvat, pripremu i obradu vode u javnom vodovodu, kao i promicanje svijesti o važnosti zaštite naših voda i vodnih potencijala.

Obišli smo izdašne izvore vode iznimne kvalitete. Upoznali smo se s načinima pripreme vode za krajnje korisnike i s crpkama koje tlače vodu u spremnike i razgranatu mrežu cjevovoda na širem području grada Rijeke i okolice. Također smo vidjeli sistem za kontrolu i nadzor rada cjelokupnog sustava iz upravljačke sobe.

« Srpanj 2018 »